Celková cena: 0€ Zobraziť košík

Ročný tréningový, výživový a suplementačný plán.

Súťažní kulturisti a hlavne tí najlepší vedia, že byť úspešný v tomto športe neznamená len poctivá disciplína v predsúťažnom období, ale svedomitá príprava počas celého roka. Na to, aby kulturista predviedol na súťažnom pódiu TOP formu, musí sa plne koncentrovať v oblasti tréningu, výživy a v neposlednom rade i suplementácie.

Periodizácia

Periodizácia znamená rozdelenie alebo rozvrhnutie. V prípade kulturistiky ide o rozdelenie celého roka do jednotlivých špecifických období, v ktorých je špeciálne prispôsobený tréning, stravovanie a doplnková výživa. Je to efektívny spôsob ako pôsobiť v tomto športe dlhodobo a ako sa môžete neustále zlepšovať. Ani najsilnejšie a najspoľahlivejšie pracovné stroje…

Zobraziť celý článok

Ako správne trénovať počas prohormónového cyklu?

Tréning predstavuje v oblasti kulturistiky jeden z najvýznamnejších faktorov, ktorý ovplyvňuje nárast svalovej hmoty a zvyšovanie výkonnosti. Či už ste začiatočník alebo patríte do kategórie pokročilých, je nutné správnemu tréningu venovať mimoriadnu pozornosť.

V úvode musíme povedať, že počas prohormónového (ďalej len PH) cyklu si môžete „dovoliť“ viac. Čo to znamená? Vďaka účinkom PH budete viac vládať, dvíhať ťažšie závažia a regenerovať ďaleko rýchlejšie ako za normálnych okolností. Týmto výhodám, ktoré poskytujú prohormóny je potrebné prispôsobiť samotný tréning.

Pridajte si tréningovú jednotku naviac

Pokiaľ trénujete trikrát do týždňa, pokojne si pridajte jeden tréning naviac. Týmto spôsobom (rozdelením tréningu do štyroch dní) sa môžete…

Zobraziť celý článok

Základné termíny používane v strave kulturistu

Bielkoviny – alebo tiež proteíny, predstavujú polypeptidické reťazce a sú základnými stavebnými látkami všetkého v ľudskom tele . Bielkoviny sú zložené z aminokyselín. U ľudí sa netvorí zásoba bielkovín a z tohto dôvodu je nutká pravidelná konzumácia potravín s obsahom proteínov počas dňa.

Proteíny – názvom proteíny sa tiež označuje skupina doplnkov výživy, ktoré sú tvorene bielkovinami. Najčastejšie o ochutené proteínové preparáty vyrobené zo srvátky, kazeínu, vaječnej alebo inej bielkoviny.

Aminokyseliny – sú základné stavebné prvky bielkovín.

Sacharidy – alebo tiež uhľohydráty alebo cukry. Sú základnou energetickou zložkou v strave väčšiny ľudí. Spolu s bielkovinami a tukmi patria do kategórie tzv. MAKRO živín. Pre ľudí a zvlášť pre športovcov predstavujú hlavný zdroj…

Zobraziť celý článok

Potreba zvýšenej konzumácie bielkovín v kombinácii s prohormónmi.

Kulturistika a silové športy sú špecifickým športovým odvetvím, ktoré si vyžaduje vysokú disciplínu nielen v tréningovom procese, ale najmä v oblasti výživy. Správne nastavený stravovací režim má významnú funkciu v procese budovania svalovej hmoty, rovnako tak v redukcii tuku. Strava má byť racionálne zložená z makroživín: sacharidy, tuky a bielkoviny. Dnes sa bude venovať tej najdôležitejšej skupine, a to sú práve bielkoviny.

Čo sú bielkoviny?

Bielkoviny alebo tiež proteíny patria medzi biopolyméry. Jedná sa o vysokomolekulárne prírodné látky zložené z aminokyselín, ktoré zaraďujeme medzi základné stavebné zložky potravy. Sú podstatou každého živého organizmu. Dôležitosť ich vysokého zastúpenia v strave silových športovcov spočíva v ich význame novotvorby a regenerácie svalového tkaniva.…

Zobraziť celý článok