Bacopa monnieri

Výrobca: Fitomax
Hodnotenie produktu
Recenzie: (1) Dostupnosť: (skladom)

Napomáha zlepšovať pamäť

Nová cena: 14.99€

Bacopa monnieri je rastlinný zázrak, ktorý účinne napomáha zlepšovať pamäť, kognitívne schopnosti a eliminovať prejavy staroby na funkcie mozgu. Zlepšuje zdravotný stav po mŕtvici a po úrazoch mozgu. Užívanie Bacopa monnieri je absolútne bezpečné! Vyskúšajte vlastnosti Indickej medicíny aj vy!

Bacopa monnieri je veľmi populárna a vysoko cenená bylina v indickej (ajurvédskej) medicíne. Hlavnými účinnými látkami sú:

 • AS saponíny (bakozid A, bakozid B, hersaponina, monnieryna, monnierin), 
 • alkaloidy (brahmine, herpestine), 
 • cukrové alkoholy (manitol), 
 • rastlinné steroly (beta-sitosterol, stigmasterol), 
 • flavonoidy (luteolin, apigenine), 
 • triterpenoidné glykozidy. 

Veľké množstvo vedeckých štúdií ukázalo, že Bacopa monnieri zvyšuje telesný výkon a zlepšuje využitie proteínov a ich syntézu v mozgových bunkách. Výsledkom je pozitívny vplyv na inteligenciu, vitalitu a pamäť.

Bacopa monnieri ako sme písali vyššie sa už po stáročia používa v ajurvédskej medicíne, a to buď samostatne alebo v kombinácii s inými bylinami ako posilňovač pamäte, kognitívnych schopností, sedatívny a antiepileptický prostriedok. Rastliny rastú v mokrom tropickom prostredí. 

Okrem pozitívnych účinkov na kognitívne schopnosti má tiež upokojujúci účinok. Napomáha k zlepšeniu zdravotného stavu u ľudí s duševnou nerovnováhou. Je vhodný pre ľudí trpiacich problémami s pamäťou, koncentráciou, pre ľudí s depresiami, zníženým libidom a tiež pre starších ľudí s demenciou a dezorientáciou. 

Vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam stimuluje tvorbu nových proteínov a protizápalových látok, je účinný po mŕtvici a po poraneniach mozgu. Má silné antioxidačné účinky, odstraňuje voľné radikály, čím inhibuje nádorové procesy a podporuje obnovu tkanív. Jemne stimuluje a aktivuje nervový systém človeka, najmä limbický systém, ktorý je zodpovedný za pamäťové procesy. Posilňuje proces učenia a zapamätávania si, zlepšuje koncentráciu a stimuluje tvorbu nových nervových spojení. Zabraňuje zväčšovaniu prostaty. Zlúčeniny obsiahnuté v produkte Fitomax Bacopa monnieri stabilizujú bunkových membrán. 

Klinické štúdie tiež potvrdili bezpečnosť pri užívaní Bacopa monnieri pri jednorazovom, ale i chronickom užívaní. Fytomax Bacopa monnieri je ideálnym produktom pre:

 • Študentov, ktorí potrebujú zlepšiť koncentráciu a zapamätávanie si,
 • Ľudí po mŕtviciach a poraneniach mozgu,
 • Starších ľudí trpiacich demenciou,
 • Pre mužov so zníženým libidom. 

 

Fitomax Bacopa monnieri Bacopa monnieri

Napomáha zlepšovať pamäť

4 1 14.99

Zloženie:

Nutričné informácie

Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula

Počet dávok v balení: 90

 Hodnoty jednej dávky

Bacopa monnieri 

  550 mg 

z toho bakozidy 

    117, 81 mg

denná hodnota nebola stanovená

Ostatné zložky: Bacopa monnieri extrakt, plnidlo (hydroxypropyl methyl celulóza)

 

Dávkovanie: 

Užívajte jednu kapsulu raz denne, najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom vody (250 ml). 

Upozornenie: Neprekračujte denné dávkovanie. Výživový doplnok nesúži ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom a tmavom mieste. Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami.

Len prihlásený užívatelia môžu hodnotiť produkty

 • petrik2
  petrik2
  Bacopa je vec ktorú ešte stále zaraďujem do jedálnička. recenziu k tomu by som rad dal po doužívaní.