Withania somnifera

Výrobca: Fitomax
Hodnotenie produktu
Recenzie: (0) Dostupnosť: (skladom)

Prírodné afrodiziakum

Nová cena: 15.99€

Prírodné afrodiziakum a liek na večnú mladosť. Withania somnifera alebo tiež ashwagandha patrí medzi adaptogénne rastliny, ktoré napomáhajú telu lepšie sa prispôsobiť stresu a negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. 

Ashwagandha v sebe skrýva blahodarné účinky vďaka svojej aktívnej zložke – withanolidom. Withanolidy predstavujú skupinu flavonoidov, ktoré pomáhajú zlepšovať zdravie človeka viacerými spôsobmi. Sú to látky:

  • AS charakteru (laktony, tropanové alkaloidy, glykosidy), 
  • voľné aminokyseliny (kyselina glutamová, kyselina asparagová, alanín, glycín, prolín, tryptofán a cystín),
  • minerálne látky. 

Withania somnifera je tiež označovaná ako indický ženšen. Je liečivá rastlina pochádzajúca z Indie, ale nachádza sa aj v Afrike a v oblasti Stredomoria. Už z porovnania je možné predpokladať, že jej účinky sú podobné ako u ženšenu. Látky vo Whitania somnifera sú podobné látkam, ktoré obsahujú ženšen pravý – panax ginseng. 

Whitania somnifera sa zaraďuje medzi adaptogénne rastliny. Napomáha telu lepšie sa adaptovať na vonkajší stres. Zlepšuje náladu, imunitu, vplýva na znižovanie hladiny zlého cholesterolu a cukru v krvi. V indickej medicíne sa používa ako sedatívum a prostriedok zlepšovania pamäte. Je pomocníkom pri liečbe infekčných chorôb z dôvodu jeho protizápalových, antivírusových a antibakteriálnych účinkov. Napomáha k zlepšeniu zdravotného stavu po ťažkých úrazoch, pri fyzickom a duševnom vyčerpaní a pri nespavosti. Užívanie tejto zázračnej byliny má afrodiziakálne účinky a u mužov predlžuje erekciu. 

V dostupnej literatúre tiež môžete nájsť informáciu, že Whitania somnifera sa užíva ako podporná terapia pri liečbe onkologických ochorení. 

Rastlina obsahuje predovšetkým alkaloidy. Alkaloidy sú všeobecne dusíkaté látky rastlinného pôvodu, ktoré majú silné medicínske vlastnosti. 

 

Fitomax Withania somnifera Withania somnifera

Prírodné afrodiziakum

15.99

Zloženie:

Nutričné informácie

Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula

Počet dávok v balení: 90

Hodnoty jednej dávky 

Extrakt z Ashwagandha 

550 mg 

z toho withanolidy

17,9 mg

denná hodnota nebola stanovená

Ostatné zložky: Ashwagandha  extrakt, plnidlo (hydroxypropyl methyl celulóza)

 

Dávkovanie: 

Užívajte jednu kapsulu raz denne, najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom vody (250 ml). 

Upozornenie: Neprekračujte denné dávkovanie. Výživový doplnok nesúži ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom a tmavom mieste. Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami. 

Len prihlásený užívatelia môžu hodnotiť produkty

Žiadne hodnotenia