Zingiber officinale

Výrobca: Fitomax
Hodnotenie produktu
Recenzie: (0) Dostupnosť: (skladom)

Zlepšuje trávenie

Nová cena: 14.99€

Fytomax Zingiber officinale je špeciálny produkt, ktorého hlavnou zložkou je rastlina ďumbier lekársky (zázvor). Táto rastlina pomáha zlepšovať trávenie, odstraňuje migrénu a bolesti hlavy, pôsobí ako afrodiziakum a môžeme ho označiť ako životabudič. Posledné štúdie preukazujú pozitívny vplyv zázvoru na spaľovanie tuku.

 

Ďumbier lekársky alebo zázvor je trváca bylina, ktorá sa pestuje pre dužinaté, hľuzovité odnože, ktoré bývajú až desať centimetrov dlhé. Obsahuje éterické oleje, zázvorovú silicu a štipľavé látky - Gingeroly. Zázvor pravý rastie v tropickom pásme, najmä v Indii, Číne, Japonsku, ale aj na Jamajke, v Brazílii a v západnej Afrike.

Fytomax Zingiber officinale v sebe ukrýva bohatú paletu zdraviu prospešných látok:

  • napomáha pri tráviacich ťažkostiach, pri nadúvaní a plynatosti, udržiava zdravú črevnú flóru,
  • znižuje vznik nevoľnosti a závratov,
  • pomáha pri migrénach a bolestiach hlavy, pri infekciách horných dýchacích ciest, prechladnutí, uvoľňuje upchatý nos,
  • stimuluje srdcovú činnosť, znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak,
  • znižuje zrážanlivosť krvi (kto užíva lieky na riedenie krvi, mal by sa o užívaní Fytomax Zingiber officinale poradiť s lekárom),
  • pomáha pri nevoľnostiach spôsobených chemoterapiou,
  • pôsobí ako afrodiziakum,
  • spaľuje tuky.

V čínskej ľudovej medicíne sa ďumbier používa na rôzne ochorenia žalúdka a zistilo sa, že uvoľňuje žalúdočné bolesti, bojuje s nevoľnosťou a dokonca zastavuje hnačku. Dokonca aj v USA je populárne piť zázvorové pivo, ktoré pomáha s problémami žalúdka. V Európe sa ďumbier používa na zmiernenie menštruačných kŕčov a na liečbu symptómov bolesti hlavy. Rastúci počet vedeckých dôkazov tiež naznačuje, že má potenciálne použitie ako protirakovinový prostriedok, a je často označovaný ako superpotravina.

Najnovšie poznatky z problematiky skúmania ďumbiera priniesli pozoruhodné objavy. Podľa štúdií je táto superpotravina schopná inhibovať intentestinálnu absorpciu konzumovaného tuku. V štúdii sa potvrdilo, telesná hmotnosť testovaných osôb, ktorí konzumovali tukovú stravu spolu so zázvorom bola nižšia ako v skupine, ktorá konzumovala len tučnú stravu. 

Fytomax Zingiber officinale je preto ideálny produkt do obdobia predsúťažných príprav, kedy vám pomôže vyrovnať sa s nadmerným stresom spôsobeným kalorickým deficitom a zvýšenou fyzickou záťažou. Svoje uplatnenie určite nájde aj v období objemovej prípravy, kedy vám pomôže vybudovať svalovú hmotu bez zbytočného tuku. 

Fitomax Zingiber officinale Zingiber officinale

Zlepšuje trávenie

14.99

Zloženie: 

Nutričné informácie

Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula

Počet dávok v balení: 90

                                               Hodnoty jednej dávky

Extrakt z ďumbiera lekárskeho

  550 mg

z toho gingeroly

21,7 mg 

denná hodnota nebola stanovená

Ostatné zložky: Zingiber officinale extrakt, plnidlo (hydroxypropyl methyl celulóza)

 

Dávkovanie: 

Užívajte jednu kapsulu raz denne, najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom vody (250 ml). 

Upozornenie: Neprekračujte denné dávkovanie. Výživový doplnok nesúži ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom a tmavom mieste. Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami. 

Len prihlásený užívatelia môžu hodnotiť produkty

Žiadne hodnotenia