Schisandra Chinensis

Výrobca: Fitomax
Hodnotenie produktu
Recenzie: (1) Dostupnosť: (skladom)

Podporuje činnosť pečene a tráviacej sústavy

Nová cena: 14.99€

Početné vedecké výskumy na svete preukázali, že užívaním extraktu z SCHISANDRA CHINENSIS sa výrazným spôsobom predlžuje a skvalitňuje fyzický výkon. Táto vlastnosť je nenahraditeľná najmä u športovcov.

SCHISANDRA CHINENSIS alebo tiež klanopraška čínska pochádza z Číny, južného Sachalinu a Japonska. V tradičnej medicíne je už tisícky rokov využívaná kvôli jej zdraviu prospešným účinkom. Na lekárske účely sa využívajú všetky časti okrem koreňov. Najvzácnejšie sú plody, ktoré pripomínajú červené ríbezle. SCHISANDRA CHINENSIS sa postupne dostáva aj do Európy a to z dôvodu čoraz väčšieho výskytu civilizačných chorôb, ktoré sú volávané nadmerným stresom, v ktorom ľudia dnešnej uponáhľanej dobe žijú.

Výhody užívania SCHISANDRA CHINENSIS

 • Stimuluje produkciu antioxidantov, zabraňuje poškodzovaniu buniek
 • Spomaľuje proces starnutia
 • Zvyšuje energiu
 • Podporuje činnosť pečene a tráviacej sústavy
 • Účinne odstraňuje toxíny a voľné radikály
 • Posilňuje imunitný systém
 • Pôsobí ako adaptogén

V modernej medicíne má široké uplatnenie aj pri problémoch s videním. Zlepšuje ostrosť zraku a zvyšuje kvalitu videnia v horších svetelných podmienkach.

Zvlášť významné sú liečivé účinky na zdravie pečene a pečeňového tkaniva. Tieto vlastnosti sú vyhľadávané medzi ľuďmi, ktorí majú dlhodobo zvýšené pečeňové testy alebo pre ľudí, ktorí majú problémy s pečeňou v dôsledku užívania liekov (tento problém sa týka aj užívateľov AS) 

Výhody užívania v kulturistike

Ako sme písali vyššie, SCHISANDRA CHINENSIS má adaptogénne účinky. Čo znamená, že účinne napomáha telu vyrovnať sa so stresom, a tým stráži hladiny kortizolu pod kontrolou. Zlepšuje činnosť svalovej práce, koordináciu pohybov a odstraňuje pocity únavy. Plody majú antioxidačné účinky. Schizandrin v nich obsiahnutý pôsobí ako vypínač voľných kyslíkových radikálov. Túto vlastnosť oceníte najmä v období predsúťažnej diéty a zvýšenej telesnej záťaže.

Pomoc pri liečbe rakoviny

Všetci dobre vieme, že liečba rakoviny chemoterapiou v sebe ukrýva aj negatívny faktor a to ten, že okrem toho, že sa ničia choré bunky, ničia sa aj tie zdravé. Navyše rad cytostatík pôsobí kardiotoxicky. Pozitívne účinky zaznamenali aj pri problémoch s obličkami spôsobenými užívaním liekov. 

Zloženie:

Fitomax Schisandra Chinensis Schisandra Chinensis

Podporuje činnosť pečene a tráviacej sústavy

5 1 14.99

Nutričné informácie
Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 90
Hodnoty jednej dávky   %DV
Extrakt zo Schisandra Chinensis       550 mg *
* denná hodnota nebola stanovená
Ostatné zložky: Fitomax SCHISANDRA CHINENSIS extrakt z plodov
kapsula (hydroxypropylmethylcelulóza)

 

Dávkovanie:

Fitomax™ SCHISANDRA CHINENSIS užívajte jedenkrát denne, jednu kapsulu, najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom tekutiny (minimálne 250 ml). Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Užívajte ako doplnok stravy. Nie je vhodné ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Skladovanie: Fitomax™ SCHISANDRA CHINENSIS skladujete na suchom mieste pri izbovej teplote a mimo dosahu malých detí. 

Len prihlásený užívatelia môžu hodnotiť produkty

 • neregistrovany-uzivatel
  neregistrovany-uzivatel
  Spokojný asi čo viac dodať :)