BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX

Výrobca: Warrior Labs
Hodnotenie produktu
Recenzie: (0) Dostupnosť: (skladom)

BCAA a vitamíny v jednom

Nová cena: 18.99€

Ďalšia zaujímavá, ale najmä užitočná kombinácia  BCAA je na svete! Tentokrát sme sa rozhodli spojiť najdôležitejšie aminokyseliny s komplexom vitamínov a minerálov. Čo všetko nájdete v BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX  sa môžete dočítať nižšie. 

Trochu o BCAA

BCAA si zvlášť predstavovať nemusíme. Jedná sa o aminokyseliny s rozvetveným reťazcom:

 • leucín,
 • valín,
 • izoleucín.

Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), leucín, izoleucín a valín sú najbežnejšie esenciálne aminokyseliny v proteínoch. BCAA môžu pomáhať pri výrobe energie, tvorbe bielkovín a ochrane svalovej hmoty. Suplementy s obsahom BCAA môžu pomôcť pri liečbe rôznych porúch, ako je amyotrofická laterálna skleróza (ALS), latentná a chronická hepatálna encefalopatia a na prevenciu svalovej atrofie u pacientov s rakovinou. BCAA zvyšujú rýchlosť syntézy proteínov a zvyšujú citlivosť buniek na inzulín a rastový faktor podobný inzulínu.

Ľudia s nízkym príjmom bielkovín v stravovaní môžu užívať BCAA vo forme doplnkov výživy a podporovať tak syntézu svalových bielkovín a zvyšovať rast svalov. Môžu sa použiť aj na prevenciu únavy u začínajúcich športovcov.

Leucín hrá dôležitú úlohu pri syntéze svalových proteínov, kým izoleucín indukuje vychytávanie glukózy do buniek. Doplnenie BCAA zabraňuje sérovému poklesu BCAA, ku ktorému dochádza počas cvičenia. S poklesom séra sa znižuje prívod tryptofánu do mozgu, po ktorom nasleduje produkcia serotonínu, čo spôsobuje únavu.

Ideálnym časom na suplementovanie BCAA je v kritických časoch, čo znamená:

 • pred tréningom,
 • počas tréningu,
 • po tréningu.

Okrem výstavby nového svalového tkaniva sú BCAA najväčšími pomocníkmi v období predsúťažných diét, resp. v obdobiach zníženého kalorického príjmu. Sú extrémne silní ochrancovia svalovej hmoty.

BCAA v produkte BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX sú namiešané v pomere 2:1:1. Tento pomer je poslednými štúdiami potvrdený ako najefektívnejší. Každá tableta obsahuje 1000 mg BCAA (500 mg leucínu, 250 mg valínu a izoleucínu).Vitamíny a BCAA v jednom!

To, že na trh prichádzame s revolučnými látkami už viete. Tentokrát sme pripravili kombo spojené z BCAA a vitamínového komplexu, v ktorom nájdete:

 • Beta karotén,
 • Vitamín C,
 • Niacín,
 • Vitamín B6,
 • Kyselinu pantoténovú,
 • Sodík,
 • Draslík,
 • Vápnik,
 • Fosfor,
 • Zinok,
 • Mangán,
 • Inositol,
 • Cholín. 

Beta karotén – alebo provitamín A je pre kulturistov mimoriadne dôležitý. Podporuje regeneráciu a rast telesných tkanív.

Vitamín C - je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá a ostatné vitamíny. Je potrebný pre reguláciu telesného rastu, hojenie rán a stimuluje reakcie ľudského organizmu na stres.

Niacín - podporuje funkciu tráviaceho ústrojenstva, pokožky a nervov. Má nenahraditeľnú úlohu pri premene potravy na energiu.

Vitamín B6 - hrá významnú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry.

Kyselina pantoténová – alebo tiež vitamín B5 je veľmi dôležitý pre metabolické spracovanie živín zo stravy a hrá významnú úlohu pri syntéze hormónov.

Sodík – prispieva k regulácii rovnováhy vody v tele a udržiavaniu normálneho srdcového rytmu.

Draslík - uplatňuje sa pri trávení uhľohydrátov (sacharidov), pri prenose glykogénu. Stimuluje vylučovanie inzulínu.

Vápnik – je jedným z najdôležitejších minerálov v ľudskom organizme. Je základom zubov a kostí. Je nenahraditeľný pre funkciu buniek, svalové kontrakcie, prenos nervových impulzov a zrážanie krvi.

Fosfor - je dôležitou súčasťou kostí, zubov a membrán. Zohráva významnú úlohu v niekoľkých biochemických reakciách ľudského tela.

Zinok - rozhoduje o regulovaní metabolizmu cukrov v ľudskom organizme. Zinok tvorí jadro inzulínovej molekuly. Zvyšuje prirodzenú imunitu proti infekciám

Mangán - je potrebný pre metabolizmus bielkovín, tukov, k regulovaniu hladiny cukru v krvi, zdravú nervovú sústavu a odolný imunitný systém.

Inositol - v tele sa používa na vytvorenie bunkových membrán a umožňuje správne fungovanie buniek. Pomáha pri prenose nervových signálov a napomáha transportu lipidov v tele, čo napomáha efektívnejšie kontrahovať svaly a telesný tuk použiť ako palivo pre tréning.

Cholín - je účinným prekurzorom neurotransmiterov.

Každá tabletka obsahuje dve zložky. Oranžovú, ktorá obsahuje vitamínový komplex a bielu, kde sú ukryté BCAA. 

BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX môžu bez problémov užívať aj ženy. Je určený pre vegánov aj vegetariánov.

Warrior Labs BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX BCAA 2:1:1 – VITAMIN COMPLEX

BCAA a vitamíny v jednom

18.99

Zloženie:

 

Nutričné informácie
Veľkosť jednej dávky: 5 tabliet
Počet dávok v balení: približne 60
 Hodnoty jednej dávky                                  %DV
BCAA Instant 2:1:1  5000 mg**
L-Leucine   2500 mg
L-Valine  1250 mg
L-Isoleucine  1250 mg
Vitamin complex  Warrior Labs blend   500 mg**
Beta-karotén, Vitamín C, Niacín, Vitamín B6, Kyselina pantoténová, Sodík,
Draslík, Vápnik, Fosfor, Zinok, Mangán, Inositol, Cholín. 
**  denná hodnota nebola stanovená
Neúčinné látky:  mikrokryštalická celulóza, tabletóza, stearát horečnatý, oxid kremičitý

Dávkovanie:
Jednu dávku (5 tabliet) užívajte pred, počas alebo po tréningu. Zapite dostatočným množstvom vody.  Maximálna denná dávka je 15 tabliet. 

Upozornenie:
Neprekračujte denné dávkovanie. Výživový doplnok nesúži ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné osoby mladšie ako 18 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom a tmavom mieste. Chráňte pred deťmi a domácimi zvieratami.

Výrobca sa dištancuje od zodpovednosti za následky spôsobené nesprávnym dávkovaním, užívaním počas akokoľvek zhoršeného zdravotného stavu, kombinácií s alkoholom, liekmi alebo omamnými látkami.

Dávkovanie:  5 tabliet (jedna dávka)
 Kedy?   po prebudení   pred tréningom   po tréningu 


Len prihlásený užívatelia môžu hodnotiť produkty

Žiadne hodnotenia