• !!!Zľava 5% pre prihlásených zákazníkov!!!
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 89€

Curcuma Longa

 • Značka: Fitomax
 • Hodnotenie:
 • Recenzie: 0
 • Dostupnosť: Skladom
 • Balenie: 90 kapsúl

Silné protizápalové účinky

Cena 14,99 €

Kurkuma je už stáročia známa pre svoje silné protizápalové účinky. Podľa vedeckých štúdií sú jej účinky v boji proti zápalu podobné ako po užití hydrokortizónu alebo lieku nurofén. Pomáha tiež zmierňovať reumatické bolesti pri reumatickej artritíde, a to je len začiatok...

Benefity užívania Curcuma Longa:

 • Silné protizápalové účinky
 • Napomáha bojovať proti prejavom reumy
 • Zrýchľuje metabolizmus
 • Čistí krv
 • Podporuje činnosť pankreasu a pečene
 • Znižuje hladinu cholesterolu
 • Má protirakovinové účinky

Kurkuma, čiže indický šafran je korenie zo sušeného mletého kurkumovníka dlhého (Curcuma longa), žltej farby. Pôvod je v južnej Ázii, najväčším producentom je India.

Kurkuma - sa používa v čínskom a indickom lekárstve už po tisíce rokov k zmierňovaniu chorobných stavov, od plynatosti až po nepravidelnú menštruáciu. V západných krajinách je teraz uznávaná ako účinný protizápalový prostriedok a liek proti rakovine.

Žlto kvitnúca kurkuma je príbuzná zázvoru. Pestuje sa v Číne, Indonézii a Indii. Aktívna zložka kurkumy, kurkumim, je oranžovo sfarbený olej, ktorý má priaznivé účinky na celý rad chorôb. Kurkuma je náhradou šafránu, ktorý je veľmi vzácnym korením a farbivom.

Posledné štúdie publikované v Journal of Nutritional Biochemistry ukazujú, že kurkumín poskytuje unikátne riešenie pre obéznych jedincov zmenou zloženia tukových buniek v ich tele. Obezita a nadváha sú dnes globálnym problémom. Vďaka západnému stravovaniu, konzumovaniu geneticky modifikovaných potravín máme dnes zdravotné problémy, o ktorých sa nám pred 20 rokmi ani nesnívalo.

Diéty v niektorých prípadoch nemusia byť zaručenou cestou. Problém je ukrytý niekedy inde. Môže sa jednať o zmeny v endokrinnom systéme, enormný nával stresu, ktorý prerastie do chronického stavu alebo nedostatok pohybu. Každý rok sú vynaložené milióny financií na vývoj syntetických látok, ktoré zaručene pomôžu v boji proti obezite. Načo, keď poklady nám ponúka príroda sama.

Tuk je dnes strašiakom veľkého množstva ľudí. Je veľmi módne zaraďovať do svojej stravy „dobré“ tuky v podobe orechov alebo olivového oleja. Veľa ľudí však nevie, že aj v našom tele sa nachádza tuk dobrý (hnedý) aj zlý (biely).

Hnedý tuk je farebný z dôvodu vysokej hustote mitochondrií a obsahu železa. Hnedé tukové bunky sú schopné pretransformovať značné množstvo kalórií z potravy na energiu alebo výrobu tepla. Naopak hlavnou úlohou bieleho tuku je uchovávať energiu pre budúce použitie, alebo túto energiu uloží vo forme tuku.

Zloženie:

Nutričné informácie
Veľkosť jednej dávky:1kapsula
Počet dávok v balení:90
Hodnoty jednej dávky%DV
Extrakt z kurkumy550 mg*
* denná hodnota nebola stanovená
Ostatné zložky: Fitomax Curcuma longa extrakt 4:1, kapsula (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkujúce látky: stearát horečnatý

Dávkovanie:

Fitomax™ CURCUMA LONGA užívajte jedenkrát denne, jednu kapsulu, najlepšie v ranných hodinách. Zapite dostatočným množstvom tekutiny (minimálne 250 ml). Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Užívajte ako doplnok stravy. Nie je vhodné ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Skladovanie: Fitomax™ CURCUMA LONGA skladujete na suchom mieste pri izbovej teplote a mimo dosahu malých detí

Meno Recenzie

Podobné produkty

Camellia Sinensis (GREEN TEA)
Camellia Sinensis (GREEN TEA) Fitomax

Zelený čaj pre účinnú podporu redukcie tuku.

14,99 €

Zingiber officinale
Zingiber officinale Fitomax

Zlepšuje trávenie

14,99 €

Tested B-komplex
Tested B-komplex Tested Nutrition

Základné vitamíny pre naše telo!

11,99 €

Livercare Powder
Livercare Powder Himalaya

Zdravá a fuknčná pečeň!

5,99 €