• !!!Zľava 5% pre prihlásených zákazníkov!!!
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 89€

Liv 52 Nitro

 • Značka: Himalaya
 • Hodnotenie:
 • Recenzie: 0
 • Dostupnosť: Čoskoro skladom
 • Balenie: 60 kapsúl

Zdravá a fuknčná pečeň!

Cena 7,99 €

Pečen - hnedočervený 1,5 kilový útvar situovaný v hornej časti brušnej dutiny je právom považovaný za jeden z najdôležitejších a zároveň najťažšie pracujúcich orgánov ľudského tela - denne plní približne 500 funkcií zabezpečujúcich jeho správny chod. Medzi inými je to aj:

 • filtrácia krvi,
 • látková výmena a premena živín,
 • metabolizmus tukov, cukrov a bielkovín,
 • imunitné reakcie,
 • zásobovanie krvou, vitamínmi a živinami.

Nuž, vec sa má tak - čokoľvek, čo skonzumujete - akékoľvek potraviny či doplnky výživy ( iba mimochodom, presne preto je potrebné všímať si ich kvalitu!) sa tráviacim traktom rozkladá na živiny, ktoré sú následne vstrebávané do krvného obehu. Odtiaľ je táto krv privádzaná do pečene, kde sa spracuváva ďalej – jednotlivé živiny sa rozkladajú na základ, pretvárajú na telu potrebné látky a sú odstraňované škodliviny. Očistená krv sa dostáva do srdca a následne do krvného obehu.

Vidíte to sami – správna činnosť pečene je nevyhnutný predpoklad celkového zdravia, ktoré následne ovplyvňuje dosiahnutie akýchkoľvek cieľov. Budovanie objemného svalstva, redukcia telesného tuku, maximalizácia sily či výkonnosti – to všetko je možné dosiahnuť so správnym stravovacím, tréningovým a suplementačným plánom, avšak jedine vtedy, ak bude vaša pečeň v 100% kondícii.

Hoci je pečeň, kvôli neustálemu styku s rôznymi látkami, vybavená vysokou schopnosťou regenerácie, je dobré vedieť, že v prírode existujú zložky, ktoré dokážu jej zdravie významne upevniť, napríklad tých ktoré sú obsiahnuté v Himalaya Liv 52 Nitro Plus.

Himalaya Liv 52 Nitro Plus. je prírodný komplex výťažkov z rastlín pre zdravú a funkčnú pečen v kapsuliach, určený na ochranu, podporu a detoxikáciu pečene. Nitro+ je možné užívať pri nadmernom zaťažení pečene, ale aj ako prevenciu proti jej poškodeniu.

Caper bush (root)– je široko používaná v ajurvédskom systéme medicíny. Podáva sa pri ťažkostiach so slezinou, obličkami a pečeňou. Extrakt rastliny je jednou zo zložiek tohto produktu, ktorý sa úspešne využíva na liečbu akútnej vírusovej hepatitídy a cirhózy pečene. Vykazuje tiež povzbudivé výsledky v boji proti vírusovej infekcii u ľudí.

Chicory (seed)– semená čakanky sa pre svoje blahodarné účinky používajú po stáročia, a to po celom svete! V Indii sa semená využívajú na liečbu širokého spektra ochorení pečene. Používa sa ako veľmi silné tonikum pečene, zlepšuje jej fungovanie, je mimoriadne účinná proti hepatitíde, žltačke, preťaženiu pečene a zväčšeniu pečene.

Black nightshade (whole plant)– táto silná bylina rastie v zalesnených oblastiach a dosahuje výšku asi 120 cm. Disponuje veľkým množstvom zdravotných vlastností:

 • znižuje horúčku,
 • znižuje bolesť,
 • má sedatívne účinky.

Ukázalo sa, že má tiež močopudné, protizápalové a antioxidačné účinky, čo môže vysvetliť použitie tejto rastliny ako hepatoprotektívneho činidla. Znižuje hladiny zvýšených pečeňových enzýmov a bilirubínu v krvi. Jej výťažky môžu znížiť proliferáciu fibrózneho spojivového tkaniva v pečeni a znížiť nekrózu pečene (smrť pečeňových buniek).

Arjuna (bark)- extrakty z kôry arjuna vykazujú antioxidačnú aktivitu a chránia telesné bunky a orgány pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Voľné radikály vznikajú v dôsledku rôznych metabolických procesov v tele. Sú to nestabilné molekuly, ktoré interagujú s proteínmi a DNA ľudských buniek a poškodzujú ich. Výťažky z kôry arjuny interagujú s týmito voľnými radikálmi a stabilizujú ich.

Yarrow (aerial parts)- jej účinky sú známe už pomerne dlho. Domorodé americké kmene ho používali ako pomoc pri trávení a zmiernení príznakov prechladnutia. V skutočnosti však majú všetky časti rastliny medicínske použitie a bylina sa môže užívať vnútorne alebo sa používa vonku. Tu sú niektoré z mnohých liečebných použití pre riasy:

 • pomáha bojovať proti baktériám a vírusom,
 • podporuje trávenie a detoxikáciu (podporuje správnu sekréciu žlče zo žlčníka, ktorá potom môže zlepšiť trávenie),
 • pomáha zmierniť kŕče a menštruačné bolesti,
 • môže byť účinný proti kožným stavom, ako je ekzém,
 • pomáha zastaviť krvácanie z nosa,
 • zmierňuje bolesť pri artritíde a reumatizme,
 • pomáha zmierniť hemoroidy.

Cassia occidentalis Linn (seed)- sa používa v liekoch na ochorenia pečene a je dôležitou zložkou niekoľkých polyherbálnych prípravkov predávaných na liečbu pečene. Hepatoprotektívny účinok vodného etanolového extraktu listov sa skúmal na poškodení pečene potkanov vyvolanom paracetamolom a etylalkoholom monitorovaním sérovej transaminázy (aspartát amino transferázy a alanín aminotransferázy), alkalickej posfatázy, sérového cholesterolu, celkových lipidov v sére a histopatologických zmien. Extrakt z listov rastliny produkoval významnú ochranu proti hepatotoxicite.

Tamariska (whole plant)– výrazne stimuluje funkcie pečenie a zlepšuje trávenie. Má silné detoxikačné schopnosti a účinne pôsobí ako silný adaptogén.

Supplement Facts
Serving Size1 Capsule
Serving Per Container60
Amount Per Serving
Proprietary herbal blend187 mg*
caper bush (root)
chicory (seed)
black nightshade (whole plant)
arjuna (bark)
yarrow (aerial parts)
Cassia occidentalis Linn. (seed)
tamariska (whole plant)
Other Ingredients: Tapioca Starch, Vegetable Cellulose (Capsules)

*Daily Value not established

Odporúčané dávkovanie:

Užite 1 kapsulu dvakrát denne.

Upozornenie:

Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. V prípade pochybnosti konzultuje so svojím lekárom. Skladujte na tmavom suchom mieste.

Meno Recenzie

Podobné produkty

Withania somnifera
Withania somnifera Fitomax

Prírodné afrodiziakum

15,99 €

Tested Opti-sleep
Tested Opti-sleep Tested Nutrition

Hlboký spánok

13,99 €

Liv 52 Nitro
Liv 52 Nitro Himalaya

Zdravá a fuknčná pečeň!

7,99 €

GN Beta Sun
GN Beta Sun Genetic Nutrition

Dokonalé opálenie!

9,99 €