• Zľava 5% pre prihlásených zákazníkov
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 89€

Rhodiola Rosea

 • Značka: Fitomax
 • Hodnotenie:
 • Recenzie: 0
 • Dostupnosť: Nie je skladom
 • Balenie: 90 kapsúl

Stimuluje sexuálnu vitalitu

Cena 14,99 €

 

Početné vedecké štúdie dokazujú, že extrakt z rastliny Fitomax™ RHODIOLA ROSEA má pozitívny vplyv na výkonnosť športovcov. Urýchľuje anabolické procesy, čo zvyšuje účinnosť a odolnosť organizmu voči rôznym zaťaženiam ako je intenzívny tréning alebo diétna strava. 

Rhodiola rosea benefity:

 • Pozitívne vplýva na rast svalovej hmoty
 • Zvyšuje zásoby energie srdcového svalu
 • Skracuje dobu potrebnú na regeneráciu medzi tréningami
 • Zlepšuje schopnosť prispôsobiť sa stresu
 • Stimuluje sexuálnu vitalitu
 • Zlepšuje schopnosť koncentrácie, pamäte a mentálnej kapacity

Rhodiola rosea patrí do skupiny rastlinných adaptogénov. Obsahuje jednoduché fenolické zlúčeniny (p-tyrosol, rhodiolosid), flavonoidy (rhodalin, rhodionin, rhodiolgin, rhodiosin), steriny (b-sitosterol, daukosterin), monoterpeny (rosiridol, rosiridin) a iné.

Trochu z histórie

Nie je nič nezvyčajné, že skúmanie pozitívnych účinkov Rhodioly rosey (a nielen jej) sa začalo v bývalom Sovietskom zväze v 50 rokoch 20. storočia. Za túto dobu sa na výskumoch vystriedalo cez tisíc vedeckým pracovníkov a pozitívne účinky potvrdilo vyše pol milióna testovaných (zväčša sa jednalo o vojakov, ktorí boli vystavený extrémnym klimatickým podmienkam a elitní športovci). Tieto výskumy boli utajované a nik nepoznal recept na úspech športovcov Sovietskeho zväzu. Až neskôr sa objavili prvé informácie, že za všetkým stoja bylinné výťažky. Na pochopenie fungovania si vysvetlíme ako pôsobia adaptogény na ľudský organizmus. 

 

Ako pôsobia adaptogény?

Stres predstavuje mechanizmus, ktorý pomáha človeku chrániť sa pred negatívnymi vplyvmi hocijakého pôvodu. Pri nadmernej stresovej záťaži nadobličky začnú produkovať stresové hormóny – glukokortikoidy. Tie sú schopné mobilizovať rezervy v tele potrebné pre zvládnutie nadmerného stresu. Maj teda pri zvládaní stresu svoje miesto. Ak je ich hladina neúmerne vysoká, pôsobia deštruktívne (oslabujú organizmus, imunitu, znižujú výkonnosť a pôsobia katabolicky na svalovú hmotu).

Pri testovaní pôsobenia stresovej reakcie na organizmus po aplikácii rastlinného adaptogénu bola zaznamenaná zaujímavá skutočnosť. Na začiatku poplachového štádia stresu (stres sa delí do viacerých štádií) adaptogén dokázal významne urýchliť odozvu organizmu na stresovú záťaž, ale po dosiahnutí určitej optimálnej úrovne sa hladina glukokortikoidov už nezvyšovala.

Rodiola rosea a kulturistika

Ťažký a intenzívny tréning výrazným spôsobom zvyšuje hladinu glukokortikoidov. A to nielen počas, ale aj po tréningu. Pri experimentálnom podávaní adaptogénov sa dokonca zistioi, že okrem toho, že zablokovali nárast hladiny glukokortikoidov, prevažná časť športovcov zaznamenala nárast novej svalovej hmoty a sily. Pozitívne účinky sa prejavovali aj v období predsúťažných diét, kedy boli kulturisti schopní udržať si nadobudnutú svalovú hmotu z objemového obdobia a trénovali stále veľmi tvrdo a intenzívne. 


Nutričné informácie
Veľkosť jednej dávky: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 90
Hodnoty jednej dávky**%DV
Extrakt Rhodiola rosea550 mg
Rosavins5,5 mg
* denná hodnota nebola stanovená
Ostatné zložky:Fitomax Rhodiola rosea extrakt 1% rosavinskapsula (hydroxypropylmethylcelulóza)protihrudkujúce látky: stearát horečnat

Dávkovanie:

Fitomax™ RHODIOLA ROSEA užívajte jedenkrát denne, jednu kapsulu, najlepšie v ranných alebo popoludňajších hodinách. Zapite dostatočným množstvom tekutiny (minimálne 250 ml). Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Užívajte ako doplnok stravy. Nie je vhodné ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Kvôli silným stimulačným účinkom sa neodporúča užívať po 17-ej hodine.

Skladovanie: Fitomax™ RHODIOLA ROSEA skladujete na suchom mieste pri izbovej teplote a mimo dosahu malých detí.

Podobné produkty

Panax Ginseng
Panax Ginseng Fitomax

Zlepšuje sexuálne funkcie

14,99 €

Saw Palmetto
Saw Palmetto Fitomax

Prispieva k správnemu fungovaniu prostaty

15,99 €

Withania somnifera
Withania somnifera Fitomax

Prírodné afrodiziakum

15,99 €

Multi Pro Plus
Multi Pro Plus Scitec Nutrition

MEGA dávka vitamínov

14,99 €